Rozhovor s Kicomem z Bitcoinového Kanálu

Kicom je zakladatelem a moderátorem Bitcoinového Kanálu na Youtube. Své fanoušky zásobuje videi z oblasti kryptoměn, radami a tipy, které ocení jak začátečník, tak i ten kdo se v kryptu pohybuje už nějaký ten pátek. Kromě vysoké informační hodnoty nabízí i super grafiku a originální smysl pro humor. Nečekejte tak žádná suchá přednášková videa s černým pozadím.

Nejdřív skeptik, potom hodler.

Kicom studoval fakultu informatiky na MUNI v Brně. Tehdy ne jako Kicom, ale jako Jakub Vejmola. V prostředí moderních technologií se tak pohyboval už před nárůstem popularity kryptoměn. O Bitcoinu se poprvé seznámil v roce 2011. Tehdy mu kamarád popsal Bitcoin jako digitální měnu, která je nezávislá na bankách a vládě, jejíž cena je určena právě jejím charakterem. Bitcoin stál tehdy 3 dolary. Kicom ho ale nekoupil. Krátce po té, co se znovu k nákupu Bitcoinu neodhodlal, vyletěla cena Bitcoinu na 1100 dolarů. “Takže jsem to zase prosral. Nechal jsem si to ujet jednou, pak podruhé. Teď už to honit nebudu.”

V roce 2017 měl Bitcoin za sebou prudké pády, ale i nárůsty, jeho cena byla už 3000 dolarů a Kicom se konečně začal o Bitcoin zajímat více. Tehdy ale investoval raději do LTC (Litecoin) a ETH (Ethereum), které bylo finančně dostupnější. Svou investici ztrojnásobil. Při propadech držel dál a drží dodnes. Přikoupil i Bitcoin.

Kicom si v začátkem roku 2019 založil youtube kanál orientovaný na kryptoměny, který je celý v češtině. Jak sám říká, důvodem byla snaha vypustit do českých vod osvětu o Bitcoinu. A zpřístupnit tak Bitcoin těm, pro které je příliš náročné získávání v angličtině. Řadí se tak po bok Dominika Stroukala nebo Karla Fillnera. Jeho kanál má v současnosti přes 6 000 odběratelů.

Jak vypadá Bitcoinovej Kanál

Čím to je, že Bitcoinovej Kanál nabyl takové popularity? Kicom není pouhý snílek idealisticky propagující kryptoměny a jejich růžovou budoucnost. Své argumenty zakládá na aktuálních faktech ze světa a k jejich podpoření používá názory jiných autorit z této oblasti. Sám disponuje velkým množstvím znalostí, které svým fanouškům předává ve formě natolik srozumitelné, že i naprostý začátečník má šanci z videa vytěžit maximum hodnotných informací. Od rad kde a jak koupit Bitcoin, co to vlastně Bitcoin je, přes aktuální pohled do světa kryptoměn až po predikci budoucnosti Bitcoinu: tohle všechno nabízí Kicom na Bitcoinovém Kanálu. A nezapomíná ani na humor. A super grafiku, které dávají šmrnc i chytře vsunuté výstřižky z filmů či klipů. A pivo.

Bitcoinu věří svět

Z čeho vyrůstá hodnota peněz? Z důvěry lidí. Nicméně ve chvíli, kdy by došlo ke krizi, není na koho se obrátit. Na důvěře lidí je závislá i hodnota Bitcoinu. Ta je ale navíc podpořena matematicky přesnými výpočty a algoritmy. Stále je to však systém peněz, který ovládá masy. Přitom už několikrát zklamal. Podle Kicom je jen otázkou času, kdy dojde k selhání klasického monetárního systému. A protože Bitcoin je zkrátka lepší, časem to bude právě systém kryptoměn, který si získá důvěru světa. Jeden z předpokladů této budoucnosti spatřuje i v charakteru nastupující generace: děti pracující s internetem, smartphony či chytrými hodinkami. Digitalizace je zkrátka přirozenou součástí budoucnosti i v oblasti financí.

V jaké kryptoměny věří Kicom

Kicom se nebojí zveřejnit své porfolio. 50% jeho porfolia tvoří samozřejmě Bitcoin. Proč? Má nejbezpečnější Blockchain a tak.., ale hlavně jak sám říká “Bitcoin je král.” Na druhém místě je s 25% Litecoin. Podle Kicom je to kryptoměna, která si na nic nehraje, má podobné vlastnosti na bitcoin a chová se podobně. Ve chvíli, kdy dojde k enormnímu nárůstu v počtu transakcí Bitcoinu, které se nestíhají odbavovat, nastupuje Litecoin. 7% má Ethereum, Kicom mu stále předpovídá velkou budoucnost. Caradano drží v zastoupení 6% a EOS 5%. Posledních 7% svého portfolia věnoval Shitcoinům. Pro Kicom nejsou důležité jen aktuální trendy a popularita konkrétních kryptoměn, ale i osoba tvůrce, který za nimi stojí, jeho filozofie a technologie.

Jeden díl na svém kanálu jsi věnoval postavě Satoshiho Nakomoto. Ve videu spekuluješ nad tím, kdo by se za tímhle jménem mohl skrývat. Co by podle tebe způsobilo odhalení Satoshiho osobnosti?

Myslím si, že pro Bitcoin by to dnes už neznamenalo skoro nic. Satoshi nemá žádný vliv na samotný protokol, protože tak jej i navrhl. Největší problémy by to způsobilo oné osobě, která by zřejmě čelila obrovskému tlaku veřejnosti a zřejmě i problémům se zákonem.

Ty se v oblasti kryptoměn pohybuješ 2 roky. Dokázal bys říct, co byla pro tebe naprosto klíčová informace, která ti opravdu výrazně pomohla?

Musím říct, že alespoň pro mě žádná taková informace neexistuje. Celé se to dá naopak pochopit, až člověk poskládá mnoho informací do sebe a teprve potom pochopí celý smysl kryptoměn. Ono to ze začátku vypadá jako úplný nesmysl, ale jakmile člověk pochopí, jak funguje současný ekonomický systém, tak to najednou dává smysl jako máloco 😉

Dost mi v pochopení celé problematiky pomohly videa Andrease Antonopouluse, který silně inspiruje i tvorbu na mém kanálu.

Myslíš, že je něco, co by mohlo způsobit nějaký větší zvrat v kurzu a použití kryptoměn? Případně myslíš, že nás něco takového čeká v blízké budoucnosti?

Ne, nečekal bych na žádný konkrétní zvrat. Celé to bude o souvislé, konzistentní práci celého krypto-prostoru. Bude to dle mého názoru spíše evoluce než revoluce. Masivní akcelerátor by mohla být globální finanční krize – otázka je však, zda by poslala ceny nahoru nebo dolů. Někdo říká, že by to právě mohl být obrovský spouštěč pro masovou adopci kryptoměn, já se domnívám, že by to stejně tak mohlo způsobit přesný opak. Myslím, že taková krize není v zájmu nikoho.

Co bys obecně doporučil těm, kteří zvažují vstup na trh kryptoměn? Myslíš, že je pro to teď vhodná doba?

Doporučil bych hlavně napřed každému Bitcoin nějakou dobu studovat a „pozorovat“. Nejhorší je investovat do něčeho, o čem nevím, co to vlastně je. I proto vznikl můj kanál. Aby tyto informace přinesl. Je nyní vhodná doba pro vstup do kryptoměn? Podle mě ano, ale jen za předpokladu, že vím, co to je a jaká jsou rizika.

Nebojíš se srovnat hodnotu zlata a Bitcoinu jako investičních komodit. Mohl bys mi o tom říct něco víc?

Myslím, že to je téma na celou knihu a taky pro někoho erudovanějšího. Bitcoin se dle mého názoru podobá zlatu hlavně z toho důvodu, že je skvělá alternativa k současnému ekonomickému systému, který začíná narážet na svoje limity. Celou tuhle problematiku rozebírám ve videu:

Tvá videa se vyznačují vysokou audiovizuální kvalitou. Máš k této oblasti nějaký bližší vztah? Také se rovnou zeptám, jak te napadají ty super vsuvky vystřižené z filmů?

Díky. Ano, videu se věnuju od 15 let. Nějakou dobu jsem se AV tvorbou živil a teď se mi zkušenosti docela hodí. Vsuvky a meme jsou moje asi nejoblíbenější část práce, protože co mě napadne, si prostě dohledám a vrazím to do videa. Žádný konkrétní recept na to asi nemám. Sem tam mě políbí múza, sem tam hledám na YouTube tak dlouho, až na něco narazím. Jsem rád, že to lidi baví 😊

Zdroj: Bitcoinovej Kanál (YouTube)

Kryptoguru a jeho cesta

Někteří se ptají proč má Guru přes jedno oko pásku. Ne, není to pirát, ani hacker. Guru může být vaším průvodcem ve světě kryptoměn, který informace nabízí, ale nevnucuje. V tom, do čeho investovat nebo jak se rozhodnout, to je jen a jen na vás. Oko zakryté páskou znamená, že budoucnost je skryta. Nevidí do ní nikdo, ani Guru. Život je cesta a Bitcoin je směr, který jsme se rozhodli následovat. Myslíme, že budoucnost kryptoměn bude ještě pořádná jízda. Svezete se?

Dále můžeme zajistit kompletní mining služby například: poradenství, kompletace rigu (těžba pomoci GPU) nebo dle přání výrobu konstrukcí. Kontakt: info@kryptoguru.cz

Vinkmag ad

Předchozí článek

Výhled na rok 2020: Halving, hledání dna s Wyckoffem

Další článek

Týdeník kryptotrhu / Bitcoin / Altcoin / USD – 6.1.2020