Elon Musk (Tesla) & Nákup Bitcoinů za 1.5 miliard USD

Dnes je den s velkým D, jelikož můžeme oslavovat. Bitcoin vstupuje do podvědomí velkých firem, jako Microsoft, Amazon, Apple a atd., které můžeme zaznamenat na trhu S&P 500. V budoucnu můžeme očekávat, že tyto firmy začnou mít zálusk na samotný Bitcoin.

Ale přejdeme k jádru věci, jak už můžeme číst v hlavním titulku článku, tak Tesla dnes oznámila, že zakoupila za 1.5 miliard USD Bitcoiny a zároveň plánuje přijímat platby za produkty v Bitcoinu. Už delší dobu k tomu směřovalo, jelikož samotný Elon Musk na svém profilu (Twitter) pomalu zjišťoval více informací o Bitcoinu.

Dnes ráno z přiznání, podaného Teslou americké komisi pro cenné papíry SEC, vyplynulo, že Tesla koupila Bitcoiny za 1,5 miliard dolarů. Dále uvádí, že plánuje přijímat platby za produkty v Bitcoinu „dle práva a z počátku v omezeném rozsahu“. Stane se tak prvním výrobcem aut v historii! Přiznání Tesly uvedlo Bitcoin do nových maxim někde kolem 44 tisíc dolarů hned zrána. Akcie Tesky reagovali 2% nárůstem.

Pro Teslu je toto významná investice vedoucí k diverzifikaci její hotovost, která činila 19 miliard dolarů na konci roku 2020 podle uvedeného přiznání (UNITED STATES SECURITIES AND EXCHANGE COMMISSION).

Chcete-li si prostřednictvím nákupu digitálních mincí stejně jako my ukořistit kousek lepší budoucnosti, pak jste tu správně. Můžete začít teď a tady. My jsme se na vzrušující výpravu do světa kryptoměn již vydali. Přidáte se také? Zde si můžete přečíst a podívat na videonávod, kde založit Bitcoin peněženku a jak si koupit váš první Bitcoin.

Otázkou zůstává chování Elona Muska na Twitteru, který svými provokativními tweety o kryptoměnách a přidáním hashtagu #bitcoin do svého životopisu, nejednou napumpovalo cenu i o 20%. Později, na sociální síti Clubhouse vyjádřil náklonost a podporu Bitcoinu” : „V tomto okamžiku si myslím, že Bitcoin je dobrá věc a podporuji ho.“

Jak známo, Musk se dostal do potíží za jeho kroky ovlivňující trhy již v minulosti, jak do toho zapadají tweety ovlivňující ceny Bitcoinu je nejasné. Nejvýznamněji SEC potrestal Muska kvůli prohřešku v roce 2018 za jeho tweet uvádějící možnost převodu Tesly do soukromého vlastnictví za cenu 420 dolarů za akcii.

Musk nakonec uzavřel se SEC dohodu a byl donucen vzdát se jeho role předsedy představenstva, dále zaplatit pokutu 20 milionů dolarů. Stejnou výši pokuty zaplatila i Tesla.

Zdroj: CNBC, Wikipedie

Kryptoguru a jeho cesta

Někteří se ptají proč má Guru přes jedno oko pásku. Ne, není to pirát, ani hacker. Guru může být vaším průvodcem ve světě kryptoměn, který informace nabízí, ale nevnucuje. V tom, do čeho investovat nebo jak se rozhodnout, to je jen a jen na vás. Oko zakryté páskou znamená, že budoucnost je skryta. Nevidí do ní nikdo, ani Guru. Život je cesta a Bitcoin je směr, který jsme se rozhodli následovat. Myslíme, že budoucnost kryptoměn bude ještě pořádná jízda. Svezete se?

Dále můžeme zajistit kompletní mining služby například: poradenství, kompletace rigu (těžba pomoci GPU) nebo dle přání výrobu konstrukcí. Kontakt: info@kryptoguru.cz

Vinkmag ad

Předchozí článek

Ve vývoji: ETH miner Linzhi Phoenix / Aktuální denní profit kolem 200 USD

Další článek

Jak zůstat v klidu, když to letí nahoru