Co je Skycoin a jakým způsobem se těží?

Dnes budu psát o jednom kryptoměnovém projektu, o kterém jsem se nedávno dozvěděl. Název této kryptoměny je Skycoin a její vize mi přijde velmi fascinující.

Co je ekosystém?

Nejdříve musím objasnit, co je pojem bussiness ekosystém. Je to funkční soustava několika business oblastí, které jsou spolu propojené a navzájem spolupracují. Jako příklad tohoto ekosystému uvedu společnost Teslu, vedenou známým Elonem Muskem. Ideální stav jeho myšlenky si můžeme představit následovně: Přijedete z práce elektrickým automobilem Tesla, zapojíte ho do nabíjecí stanice od Tesly. Tato stanice je během dne dobíjená sluncem prostřednictvím solárních střešních destiček, vyrobených od koho jiného nežod Tesly. Jak si můžete všimnout, tento scénář zahrnuje hodně různých výrobků, které jsou spolu zároveň propojeny. Toto je příklad business ekosystému.

Řešení problémů s dnešním internetem

Sky je celý ekosystém a kryptoměna Skycoin je pouze jeho součást. Jeho myšlenka spočívá ve vytvoření nové internetové síťě. Dnešní internet používá protokoly, které jsou jen upravené verze těch, které se datují do 80. let minulého století. Způsob, kterým se dnes přenáší data přes internet, je zastaralý a neefektivní. Jelikož je tento projekt stavěný na technologii blockchainu, jeho idea je DECENTRALIZACE, narozdíl od dnešního centralizovaného internetu.

Když jste dnes připojeni na internetu, vaše zařízení využívá vysílač ve vašem okolí, jehož vlastníkem je nějaká společnost. Tato společnost má moc kdykoliv váš dům odpojit od internetu. Vystavění vysílače, který mohou používat tisíce lidí vyžaduje obrovskou finanční investici. Společnosti to ovšem nedělají ze žádného dobročinného důvodu. Jejich záměr je prostý. Ve chvíli, kdy pro určitou oblast, například několik vesnicí, společnost vybuduje tento vysílač. Všichni lidé budou používat jejich internet za jimi stanovenou cenu a přijmou ji, jelikož nemají na výběr. Internet pro tuto oblast je nyní CENTRÁLNĚ řízen.

Jediné co může vyřešit tento problém, je nová technologie, která bude efektivnější a sníží cenu. Když si lidé budou moci vybrat mezi stávající službou nebo službou, která nabízí levnější a rychlejší internetové připojení, můžeme domýšlet, jak se rozhodnou. Tato služba by mohla být právě Skycoin.

Idea Sky

Idea Sky spočívá v tom, že ze začátku bude využívat stávající internetové spojení a postupem času, když bude více a více rozšířený, budou vytvořeny úplně nové spoje mezi městy, státy a nakonec kontinenty. Tyto spojení budou DECENTRALIZOVANÁ. Decentralizace dříve nebyla možná. Zařízení, které na decentralizování byly potřeba, byla extrémně drahá a nemohlo si je dovolit větší množství lidí. Ovšem dnes to, co před 10 lety stálo milióny, je možné pořídit za několik desítek tisíc. Takové drastické snížení cen umožnilo momentálně jedno z největších business odvětví: Smartphony.

Co je skyminer?

Skyminer je součástí Sky ekosystému. Je to zařízení, které je navrženo pro zpracovávání internetových dat a mimo jiné jejich šifrování. Skyminer si může pořídit každý. Momentálně se jeho cena pohybuje okolo 50 000 korun. Cena skymineru se bude postupným zvětšováním sítě snižovat. Momentálně jsou ve vývoji zařízení, která budou k naplnění této vize potřeba. Jsou to především vysílající antény, které bude skyminer používat. Tyto antény budou chytré. Budou se moci samy nastavovat podle toho, jaké propojení, které mezi sebou navzájem soustava těchto antén bude mít, bude nejlepší. Díky těmto vysílačům bude možné vzduchem posílat data o rychlosti 1Gb/s. Postupem času, je tuto rychlost také možné zvýšit. Je to otázka času a peněz.

Skywire

Skywire je název pro novou decentralizovanou internetovou síť, kterou zatím buduje užší komunita lidí rozprostřená po celém světě. Tuto síť budou tvořit vzájemně propojené skyminery.Momentálně je na světě používáno 13 000 skyminerů. Jejich počet každým rokem stabilně přibývá.

Stav Skywire dnes

Momentálně to vypadá následovně. Jak jsem zmiňoval na začátku, Skywire síť bude ve svých prvních fázích využívat stávajících internetových sítí. Průkopníci, kteří si skyminer pořídí, ho napojí na místo, kde je v jejich městě optický kabel. Momentálně je jeden skyminer schopen přenášet data o rychlosti 100Mb/s (Bandwitch). Počet domácností, které na něm můžou být napojené, je 8. Průměrná domácnost využívá většinu času 5% Bandwitche, který jim dodavatel internetu poskytuje. Vzdálenost, na kterou může skyminer učinně posílat data, je od 15 do 30km.

Představme si tedy situaci, že vlastníte skyminer napojený na optický kabel a nabídnete 4 svým přátelům internet, který je levnější a rychlejší než jejich stávající. Mimo jiné skyminer funguje jako VPN a šifruje data. Díky tomu mají vaši přátelé i větší bezpečí než u jejich minulého internetového poskytovatele. Vy za poskytování Bandwitche nedostanete jenom zaplaceno od lidí, kterým ho poskytujete, ale vytěžíte i Skycoin, který je pro celý ekosystém velmi podstatný.

Skycoin

Skycoin je kryptoměna, kterou budou odměňováni lidé, používající skyminer. Za určitý poskytnutý bandwitch dostanou určitý počet Skycoinu. Odhad je takový, že by se vám investice do skymineru měla do 3 let vrátit. Maximální množství Skycoinu, který může existovat je 100 miliónů. Momentálně bylo za odměny přerozděleno okolo 17 miliónů. Zajímavé je, k čemu Vám Skycoin bude. Buď se můžete rozhodnout ho po třech letech prodat. Nebo ho můžete držet ve Sky peněžence a za každou hodinu Vám bude vyplaceno určité množství kryptoměny ,,Coin hours“. Coin hours je měna, kterou se bude platit v rámci Sky ekosystému. Bude se s ní v budoucnu platit za využívaný Bandwitch, pronajímání úložiště, pronajímání výpočetní síly a mnoho dalšího. Když budete ve Sky peněžence mít 100 Skycoinu, každou hodinu získáte 100 Coin hours. Ty můžete v budoucnu utratit za služby nebo s nimi časem budete moci obchodovat na kryptoměnových směnárnách. Se Skycoinem můžete obchodovat již dnes.

Hlavní rozdíl mezi Skycoin a Coin Hour je v tom, že Skycoinu je maximálně 100 miliónů, zatímco Coin Hour je neomezené množství.

Zdroj: Rozhovor (Youtube), Medium

Kryptoguru a jeho cesta

Někteří se ptají proč má Guru přes jedno oko pásku. Ne, není to pirát, ani hacker. Guru může být vaším průvodcem ve světě kryptoměn, který informace nabízí, ale nevnucuje. V tom, do čeho investovat nebo jak se rozhodnout, to je jen a jen na vás. Oko zakryté páskou znamená, že budoucnost je skryta. Nevidí do ní nikdo, ani Guru. Život je cesta a Bitcoin je směr, který jsme se rozhodli následovat. Myslíme, že budoucnost kryptoměn bude ještě pořádná jízda. Svezete se?

Dále můžeme zajistit kompletní mining služby například: poradenství, kompletace rigu (těžba pomoci GPU) nebo dle přání výrobu konstrukcí. Kontakt: info@kryptoguru.cz

Vinkmag ad

Předchozí článek

Týdeník kryptotrhu / Bitcoin / Altcoin / USD – 06.04.2020

Další článek

Jak nastavíme ve Windows 10 více než 8 GPU (AMD)?