Česká televize & Kryptoměnová osvěta

Zdroj: ceskatelevize.cz

V pondělí 30.8.2021 uvedla Česká televize na kanálu ČT1 v rámci pořadu Bilance díl s názvem „Zaplatíme bitcoinem?“

Nechtěl jsem tento článek nazvat tak, jak se to dneska dělá, aby u návštěvníka webu vzbudil pozornost, jako například „Dělá ČT dobrou službu kryptoměnám?“. Místo toho mohu, podle vlastního soudu říct, že dělá. V pořadu vystupuje mnoho známých tváří české krypto scény.

Pokud se o kryptoměny a hlavně o bitcoin zajímáte, tak se sice nic nového nedozvíte, ale dobrá práce ze strany ČT je v tom, že pořad oslovuje laickou veřejnost. Diváky, kteří o bitcoinu neslyšeli a nebo jen „z rychlíku“. Zaznívají tam důležité základní informace a rozhodně celý pořad není stavěn nijak tendenčně s tím, že by bylo předem jasné, co si tvůrci o dané problematice myslí.

Dobře je popsaný princip decentralizace a celkem i účel těžby. Zmíněny jsou SW a HW peněženky, bitcoinmaty, burzy, takže laik se má čeho chytit a pokud má zájem, tak se o všem zmíněném může dále dozvídat a vzdělávat. Pro nadšence do těžby může být zajímavé nahlédnout pod pokličku společnosti Braiins, když její provozní ředitel předvádí těžební kontejner se stovkou ASIC minerů s příkonem 300 kW. Autoři nezmiňují sice trend těžby kryptoměn pomocí grafických karet, ale s ohledem na to, že je celý pořad zaměřen více méně na bitcoin je to pochopitelné.

Chcete-li si prostřednictvím nákupu digitálních mincí stejně jako my ukořistit kousek lepší budoucnosti, pak jste tu správně. Můžete začít teď a tady. My jsme se na vzrušující výpravu do světa kryptoměn již vydali. Přidáte se také? Zde si můžete přečíst a podívat na videonávod, kde založit Bitcoin peněženku a jak si koupit váš první Bitcoin.

Kromě popisu a korektního zmínění inflace fiat měn oproti 21 milionům bitcoinu zaznívají i známé „písničky“ o praní špinavých peněz, anonymitě, India FUD, ale taky Salvador. Dokonce i NFT!
Takže shrnuto a podtrženo. Pokud chcete vaše okolí vzdělávat v kryptoměnách, můžete si ušetřit nějaký ten čas a v první řadě jim doporučit tento pořad. Jsou v něm zmíněny názory více stran, včetně zástupce bankovní rady ČNB. Pak budete mít s vašimi známými dobrý základ pro diskuzi a bude na co navazovat.

Koho v pořadu můžete vidět

 • Dominik Stroukal – hl. ekonom Roger
 • Marek Palatinus – zakladatel Satoshi Labs
 • Petr Moravec – Braiins
 • Ondřej Seifert – Braiins
 • Jakub Kicom Vejmola – Bitcoinovej kanál
 • Oldřich Dědek – člen bankovní rady ČNB
 • Vladimír Pinker – KryptoVláďa
 • Roman Týc – Ztohoven
 • František Fuka – publicista
 • Libor Kazda – Finanční analytický úřad
 • Petr Bartoň – hl. ekonom Natland
 • Jiří Ponrt – finanční ředitel ALZA
 • Viktor Fischer – Rockaway Blockchain Fund
 • Karel Kyovský – General Bytes

Zdroj: Česká televize – iVysílání

Kryptoguru a jeho cesta

Někteří se ptají proč má Guru přes jedno oko pásku. Ne, není to pirát, ani hacker. Guru může být vaším průvodcem ve světě kryptoměn, který informace nabízí, ale nevnucuje. V tom, do čeho investovat nebo jak se rozhodnout, to je jen a jen na vás. Oko zakryté páskou znamená, že budoucnost je skryta. Nevidí do ní nikdo, ani Guru. Život je cesta a Bitcoin je směr, který jsme se rozhodli následovat. Myslíme, že budoucnost kryptoměn bude ještě pořádná jízda. Svezete se?

Dále můžeme zajistit kompletní mining služby například: poradenství, kompletace rigu (těžba pomoci GPU) nebo dle přání výrobu konstrukcí. Kontakt: info@kryptoguru.cz

Vinkmag ad

Předchozí článek

Kryptoměna Callisto: To The Moon? Rozhovor s Vladimírem Vencálkem

Další článek

AMD: Velký test spotřeby a teploty u RX 5700/XT