Bitcoin stále hraje první housle a už tu s námi zůstane, říká burza Coinmate. Spustila proto nástroj pro pravidelné investice a chce vzdělávat veřejnost

Přestože kryptoměnový trh za poslední dobu zažil několik pádů, zakladatel Coinmate Roman Valihrach věří, že cenové dno už je za námi. „Nasvědčuje tomu současný vývoj ceny za jeden bitcoin. Pozitivnímu vývoji současně nahrávají žádosti o tvorbu bitcoinových ETF. Stejně tak z dat Coinmate vyplývá, že stále platí dominance bitcoinu coby nejčastěji obchodovaného coinu,“ říká zakladatel české kryptoměnové burzy.

Pro ni byl dosavadní bear market (označení pro období, kdy ceny klesají) příležitostí rozšířit tým, zjednodušit služby a zavést řadu novinek. Coinmate například uvedl nástroj pro pravidelné investice do bitcoinu a etherea, který už necelý měsíc po spuštění aktivně využívají stovky uživatelů. Za nejdůležitější událost ovšem Valihrach považuje rozšíření kryptoměnové akademie a spolupráci s ČKMA (Česká kryptoměnová asociace), se kterou společně kultivují Česko a přinášejí kryptoměnová témata do veřejného prostoru.

Získejte 100 Kč na nákup kryptoměn rychle a jednoduše! Stačí se zaregistrovat pod naším affiliate odkazem, aktivovat účet a nakoupit kryptoměny za minimálně 1000 Kč. A to je vše! Za hodinu po splnění všech podmínek vám Coinmate připíše 100 Kč na váš účet. Affiliate odkaz ZDE

„Přes nepřející situaci v našem segmentu si Coinmate i nadále udržuje stabilní pozici na českém trhu. Registrují se nám stovky uživatelů měsíčně a za tento rok jsme zatím obchodovali kryptoměny v hodnotě 107 841 000 eur. V oblasti retailových uživatelů stále soutěžíme o první místo, přičemž Coinmate zastává konzervativní přístup. Ten se dlouhodobě vyplácí, neboť tak získáváme důvěru větších firem a posilujeme B2B vztahy,“ říká Roman Valihrach, CEO Coinmate.

Na dně už jsme byli

Kryptoměnový trh za poslední dobu prošel několika významnými událostmi, jež ovlivnily jeho stav. Pozitivně jej ovlivnil například krach některých amerických bank, který podpořil zájem o kryptoměny. Dobře zapůsobil i zmíněný zájem o bitcoinové ETF fondy, naopak negativním vlivem byl spor mezi SEC (Komise pro kontrolu cenných papírů Spojených států) a burzami Coinbase a Binance, který zatím není uzavřený. V něm jde především o to, zda jsou takzvané altcoiny (např. BNB, solana, matic, atom a další) cennými papíry, nebo ne. Pokud ano, nikdo je nesmí v USA prodávat bez registrace.

„Dno je pravděpodobně už za námi. Trh přeje především bitcoinu, pravděpodobně kvůli stále nevyřešené otázce, které kryptoměny jsou a nejsou v Americe považovány za securities (tzv. cenné papíry). Pozitivnímu vývoji přeje však i to, že tentokrát se spotovým bitcoinovým ETF přišla tak velká jména jako Blackrock, Fidelity či Invesco. Dá se předpokládat, že těmto velkým hráčům licenci již udělí. Z historie víme, že po tom, co bylo schváleno ETF pro zlato, jeho cena vzrostla v následujících 10 letech o více než 450 %. Samozřejmě, vždycky je možné, že přijde nějaká černá labuť, ale momentálně trend vidíme spíš směrem nahoru,“ doplňuje Valihrach.

Čas inovací, nových posil a vzdělávání

Mezi novinky, které Coinmate v nedávné době uvedl, patří například strategie DCA, nástroj na pravidelné investice do bitcoinu a etherea, který již aktivně využívá řada uživatelů. Tento způsob pasivního investování je pro ně podle dostupných dat daleko výhodnější než aktivní nákup. Coinmate také posílil interní tým nebo svou vzdělávací sekci. Rozšířil však také spolupráci s Českou kryptoměnovou asociací (ČKMA), na jejíž založení se burza podílela. Ta si klade za cíl kultivovat kryptoměnové prostředí v Česku a přinášet relevantní informace do veřejného prostoru.

„Tým se rozrostl o nového COO Aleše Krempu, který přinesl bohaté zkušenosti z KPMG. Dále došlo k posílení interního IT týmu, díky němuž můžeme dál rozšiřovat naše služby a starat se efektivněji o uživatele,“ doplňuje Valihrach.

„Společně s asociací a našimi partnery organizujeme kulaté stoly pro poslance a senátory, kde trpělivě vysvětlujeme potenciál a rizika kryptoměn pro ČR. Zúčastnili jsme se několika zasedání v Senátu a Poslanecké sněmovně jako hlavní obhájci českého kryptoprůmyslu. Aktivně prosazujeme změny zákonné úpravy k narovnání podnikatelského prostředí,“ uzavírá František Vinopal, chief risk officer Coinmate.

Slevové akce na Bitcoineshop.cz: S rostoucím zájmem o kryptoměny se stává stále obvyklejší, že lidé chtějí své digitální mince také využít k nákupu produktů. Máme tu pro vás zajímavé slevové akce např: Niaseed se slevou 10%Ocelový box se slevou 5%Kryptoplate s raznicemi se slevou 5% nebo Antminer S19XP 134-141T se slevou 1000 Kč. Dále v Bitconeshopu můžete najít tajný kód, kde můžete získáte slevu až 20% na krypto produkty!

Více o Coinmate

Ryze česká kryptoburza Coinmate je seriózním a dlouholetým hráčem na poli kryptoměn. Podporuje platby v korunách, soustředí se zejména na bezpečnost, snižování rizik a poskytování služeb na profesionální úrovni. Od svého vzniku v roce 2014 má přes 100 000 registrovaných uživatelů zejména z Česka, Slovenska a zemí střední a západní Evropy. Dle vize Coinmate mají být kryptoměny už dnes zastoupené po boku tradičních instrumentů v každém investičním portfoliu – a aby do kryptoměn mohl investovat skutečně každý, nabízí uživatelům burza maximálně přehledné rozhraní a kompletní podporu v češtině. Zároveň umožňuje obchodování s prověřenými kryptoměnami nebo pomocí funkce pravidelného nákupu možnost automatizovaného pravidelného spoření do bitcoinu a etherea. Zakladateli Coinmate jsou Roman Valihrach a Daniel Houška, jedni z prvních propagátorů bitcoinu a technologie blockchainu v Česku.

Zdroj: Coinmate

KryptoGuru a jeho cesta v kryptosvětě

Někteří se ptají proč má Guru přes jedno oko pásku. Ne, není to pirát, ani hacker. Guru může být vaším průvodcem ve světě kryptoměn, který informace nabízí, ale nevnucuje. V tom, do čeho investovat nebo jak se rozhodnout, to je jen a jen na vás. Oko zakryté páskou znamená, že budoucnost je skryta. Nevidí do ní nikdo, ani Guru. Život je cesta a Bitcoin je směr, který jsme se rozhodli následovat. Myslíme, že budoucnost kryptoměn bude ještě pořádná jízda. Svezete se?

Dále můžeme zajistit kompletní mining služby například: poradenství, kompletace rigu (těžba pomoci GPU) nebo dle přání výrobu konstrukcí. Kontakt: info@kryptoguru.cz

Vaše odpovědnost

Všechny informace na našem webu mají pouze informační nebo vzdělávací charakter. Informace neslouží v žádném případě jako investiční či obchodní doporučení nebo poradenství, nejedná se o analýzy investičních příležitostí, ani nemají jejich parametry. Provozovatel webu ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery, investičními či finančními poradci nebo makléři. Web KryptoGuru.cz nenese žádnou odpovědnost za Vaše případné finanční ztráty při investici do kryptoměn, nebo na jiných trzích. Vždy myslete na to, že do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit postrádat. Mějte na paměti, že investice a obchodování s kryptoměnami je riziková záležitost, kdy můžete jak vydělat, tak prodělat celou částku.

Vinkmag ad

Předchozí článek

„Pomáháme lidem budovat altcoinové portfolio pro nadcházející býčí trh“ říká spoluzakladatel Petr Macko z Metalife.Family

Další článek

Lukáš Kout: nadšenec Bitcoinu a kryptoměn