Bitcoin a jeho možný downtrend?

Zdroj: Pixabay.com

Bitcoin se už přibližně měsíc snaží prorazit velkou rezistenci 10 000 dolarů, což již bylo několikrát zamítnuto. Všechny zajímá, zda bude velký pohyb nahoru či dolů. Můj názor na tuto situaci je následující. Není to žádná finanční rada, názor si na situaci vytvořte svůj. Já osobně si myslím, že Bitcoin uvidíme v blízké době na nějaký čas padnout. Opačná situace, kdy cena Bitcoinu půjde nahoru, je ovšem prakticky stejně pravděpodobná. Já se ale přesto příkláním k variantě klesajícího trendu.

Možná ekonomická krize.

Uvažuji nad tímto tématem následovně. V Bitcoin sféře jsou takzvané velryby (lidé nebo instituce, kteřé drží ohromné množství bitcoinů, například 100 000 a více BTC). Dnešní svět ještě není zcela připraven na to, aby se investice mimo kryptoměnový svět daly běžně koupit právě za Bitcoin. Myslím investice typu nákup firem nebo nemovitostí. Přikláním se k názoru, že se čím dál více přibližujeme opravdové ekonomické krizi, která bude mít daleko drastičtější dopad než nynější situace okolo koronaviru. Domnívám se, že to je teprve začátek.

V krizi chudí chudnou a bohatí bohatnou.

Jak je známo, když někdo vydělává, někdo jiný musí ztrácet. Během krizí, kdy trpí nižší a střední třída, se bohatým daří nejlépe. Obrovské korporace čekají na moment, kdy konečně budou moct využít své peníze, které si už nějaký čas připravují na investice. Například společnost Apple má v hotovosti něco okolo 200 MILIARD dolarů a to není zdaleka jediná společnost, která disponuje takto obrovským kapitálem. Tyto společnosti čekají na správný moment, kdy své peníze investovat. A to jsou právě krize, kdy lidé potřebují peníze nejvíce a všechno se dá koupit relativně levně.

Budou si chtít velryby směnit Bitcoiny za dolary?

Velryby dost možná budou chtít během krize také výhodně nakoupit různé investice. Bohužel jim většina lidí nepřistoupí na nákup například nájemního domu za Bitcoiny. Budou tedy muset nějakým způsobem prodat alespoň část svých Bitcoinů. V poslední době se poměrně často setkáváme s tím, že velryby přeposílají své Bitcoiny z privátních peněženek na kryptosměnárny. V posledních dnech například přesunula velryba 132 000 Bitcoinů, což je teoreticky v přepočtu přes 1 miliardu dolarů. Pohyby velryb monitoruje stránka Whale alert.

Musíme si ale uvědomit, že když někdo prodává takto obrovské množství Bitcoinů, cena začne rapidně klesat a tím pádem dotyčný prodejce dostává čím dál méně peněz. Aby velryba prodala množství Bitcoinu v řádech stotisíců BTC, tak pro tyto Bitcoin nejdřív musí najít kupce. Ideální je, když se o nákup přihlásí malí investoři jako jste vy, já, nebo investoři, kteří budou tyto Bitcoiny skupovat po desetinnách.

Tím pádem je v zájmu velryb , aby byl mezi veřejností zapálen zájem o nákup těchto Bitcoinů. To může být provedeno především přes média, která Vám poví, že je Bitcoin halving a cena půjde tím pádem nahoru.

Podezřele velký zájem širší veřejnosti o Bitcoin

Není náhoda, že se v poslední době o Bitcoinu docela dost mluví. Nedávno proběhl Bitcoin halving, což je velká událost, která, dovolím si říct, trochu zasáhla i mainstream. V lidech to probudilo zájem něco si o Bitcoinu přečíst a zjistit. Spoustu lidí si do Bitcoinu uchovává část svých úspor, nebo v tom hledají možnost rychle zbohatnout. Diverzifikace svých úspor podle mě není špatně. Jediné, co tito lidé často postrádají, je vzdělání o Bitcoinu a nejsou zvyklí na jeho prapodivné chování. Dokážu si barvitě představit, že tito lidé nebudou dostatečně psychicky silní na to, aby své Bitcoiny držely i během toho, co cena půjde dolů. Radši je ze strachu prodají a ztratí velké množství peněz.

V okruhu lidí se kterými se vznáší, slýchám čím dál více o Bitcoinu. Ať už se jedná o kolegyni realitní makléřku, která na poradě vznáší dotaz, zda prodávající a kupující mohou obchod s rodinným domem uzavřít v rámci Bitcoinu. Počítač mé kamarádky byl napadnut ransomwarem, který ji zašifroval disk. Jediný způsob, jak si ho mohla odblokovat je poslat asi 0.02 Bitcoinu. Druhá kamarádka se mě ptala, kde koupit Bitcoin, jelikož člověk, od kterého chtěla koupit mobil chtěl Bitcoiny. Přibývá i množství podvodných inzerátů, které Vám nabízí zhodnocení několik set procent za týden.

Množství Bitcoin automatů se navyšuje– je to přeci nejsnadnější způsob jak koupit Bitcoiny. Přibývá i množství podvodných inzerátů, které Vám nabízí zhodnocení několik set procent za týden.

Shrnutí

Myslím si, že velryby budou chtít získat kapitál na své investice a toho docílí právě prodejem Bitcoinů. Je možné, že během června či července zažijeme nárůst ceny. To rozproudí v žilách krev lidem, kteří byli pesimističtí nebo nerozhodní. Myslím, že právě to bude skvělá příležitost pro velryby. Cena bude klesat opět ke 5000 dolarů, možná i níže. Tito emocionální ,, investoři“ zpanikaří a začnou ze strachu prodávat. To bude chvíle, kdy velryby koupí zpět část svých prodaných Bitcoinů. Budou mít i Bitcoiny i peníze. Tento článek představuje můj aktuální názor na situaci v horizontu několika měsíců. Já osobně většinu svých Bitcoinů držím. Pevně věřím, že budeme svědky dalšího Bitcoinového BOOMU, jako tomu bylo v roce 2017. Já si na tuto chvíli počkám. Jen nevím, jestli přijde za rok, za 5 let nebo 10 let.

Kryptoguru a jeho cesta

Někteří se ptají proč má Guru přes jedno oko pásku. Ne, není to pirát, ani hacker. Guru může být vaším průvodcem ve světě kryptoměn, který informace nabízí, ale nevnucuje. V tom, do čeho investovat nebo jak se rozhodnout, to je jen a jen na vás. Oko zakryté páskou znamená, že budoucnost je skryta. Nevidí do ní nikdo, ani Guru. Život je cesta a Bitcoin je směr, který jsme se rozhodli následovat. Myslíme, že budoucnost kryptoměn bude ještě pořádná jízda. Svezete se?

Dále můžeme zajistit kompletní mining služby například: poradenství, kompletace rigu (těžba pomoci GPU) nebo dle přání výrobu konstrukcí. Kontakt: info@kryptoguru.cz

Vinkmag ad

Předchozí článek

Týdeník kryptotrhu / Je toto pokus o break out, alebo pokračuje korekcia? – 02.06.2020

Další článek

Staking na ETH 2.0 v testovací síti ONYX na Windows 10