Jak těžit a získat zdarma

Jak těžit Bitcoin a získat zdarma

Jak těžit Bitcoin a získat zdarma?

Vraťme se zpátky v čase a podívejme se na úplný začátek těžby. Bitcoin se těžil pomocí grafických karet, této PC sestavě se říkalo RIG. Zde jste si mohli sami natěžit bitcoiny, které jste si pak ukládali na své BTC adrese. Postupem času, kdy rostl zájem o těžbu Bitcoinu a nebylo možné těžit sólo, tak vzniklo těžařské uskupení (mining pool) a zkoušeli štěstí společně. Nalezení bloku byl náhodný proces, pro malé těžaře pak byl výdělek velice nepředvídatelný. Pokud některý z nich nalezl blok, odměna se rozdělila mezi všechny těžaře. Hlavní výhodou byla větší předvídatelnost. Zatímco těžař s průměrnou grafickou kartou by našel blok v průměru až za 5 let a do té doby by nezískal nic (květen 2013), v uskupení může dostávat poměrně malou část několikrát denně. Na princip fungování těžařských uskupení přišel český programátor Marek Palatinus (přezdívaný Slush), který také dodnes jedno z nejvýznamnějších uskupení provozuje.  

Postupem času velice narůstala energetická náročnost těžby. Aktuálně se již nevyplatí těžit pomocí grafických karet. Pro těžbu bitcoinu se většinou používá speciální hardware MINER, který pracuje na technologii ASIC chipů. Jeho výhoda oproti grafickým kartám je velký výkon a malá spotřeba. Miner vyrábí různé společnosti, ale zde bych zmínil společnost BITMAIN, která uvedla na trh tento hardware jako první. Dnes je tato společnost se sídlem v Pekingu v Čině celosvětovým gigantem ve svém oboru.

Jestli se rozhodnete pro těžbu Bitcoinu, tak první co budete potřebovat je neobydlený volný prostor, jelikož Miner je dosti hlučný. Dále si musíte u poskytovatele zřídit levnou elektrickou energii. Například hodně farem v ČR pro těžbu Bitcoinu využívá bioplynky. Když už máte vyřešené prostory s levnou elektřinou a koupený Miner, tak už zbývá připojit váš Miner na miming pool. Na tomto odkazu naleznete všechny miming pooly: https://btc.com/stats/pool
 
Jak těžit Bitcoin zdarma: Nechcete kupovat miner a hledat prostory s levnou elektrickou energií? Pro tuto příležitost jsem vytvořil sekci RÁDCE: Jak získat kryptoměny zdarma?
 
Zdroj: Wikipedia